Tarım Kredi Kooperatifleri Kooperatif Görevlisi Maaşları

Tarım Kredi Kooperatifleri Kooperatif Görevlisi Maaşları

2023 yılının Ocak ayı itibari ile Tarım Kredi Kooperatifi kooperatif görevlisi maaşları şu şekildedir;

Tarım Kredi Kooperatifi Kooperatif Görevlisi Maaşları 
Unvanı Maaşı
Kooperatif Görevlisi 6.000,00 TL

 

Tarım Kredi Kooperatifleri personelleri, yılda 4 kere 1 maaş tutarında ikramiye de almaktadır. Ayrıca yemek yardımı gibi pek çok sosyal yardımı da personellerine vermektedir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kooperatif Görevlisi Nasıl Olunur?

Tarım Kredi Kooperatifleri; genel merkez ve bölge birlikleri olmak üzere iki ana dala ayrılır. Bölge birlikleri; kendisine bağlı olan kooperatiflerin personel taleplerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak personel alım ilanı yayımlar. Tarım Kredi Kooperatifi genel merkezince yapılan duyurulara adaylar KPSS puanları ile başvuru yaparlar. Bu kadroya başvurabilmek için KPSS P3 puanınızın en az 60 puan olması ve lisans mezunu olmanız gerekmektedir.

Yapılan başvuru sonrasında adaylar puanlarının yüksekliğine göre sıralanır ve alınacak kadro sayısının 4 katı kadar aday mülakata çağırılır. Yapılan mülakat sonucunda başarılı olan adaylar yerleşmeye hak kazanırlar. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından hızlandırılmış kurs gören adaylar; yapılan görevlendirme sonucu ilgili kooperatifte iş başı yaparlar. Kooperatifler genelde köyler ve ilçelerde olmaktadır.

 

Tarım Kredi Kooperatifleri Kooperatif Görevlisi Ne İş Yapar?

Kooperatif görevlileri; kooperatifin genel işleyişlerinden sorumludur. Çiftçi ve kooperatif üyelerinin yaptıkları alışveriş esnasında yardımcı olur; çiftçi kredilerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Kooperatif görevlilerinin imza yetkisi yoktur. Meslekte ilerleyen zamanlarda yapılan yetki sınavı ile imza yetkilerine kavuşurlar. Ayrıca unvan yükseltme sınavları ile de kooperatif müdürüne kadar ilerleyebilirler.